Tesla 4425S Color 425

TESLA Orava n. p., 1988.

Televizní přijímač - superhet pro příjem barevného vysílání v normách PAL a SECAM IIIb v kanálech I., III., IV. a V. televizního pásma. Kvaziparalelní zpracování zvukového doprovodu dle normy CCIR a OIRT. Obrazovka 561QQ22 o úhlopříčce 56 cm. Infračervené dálkové ovládání. Napájení ze střídavé sítě pomocí spínaného zdroje. Výstup pro sluchátka, magnetofon a další reproduktor. Hmotnost 30 kg.

Televizor je zástupcem nové řady barevných televizorů Tesla, označovaných jako řada 416. Od nosného typu Color 416 se odlišuje jen menší obrazovkou. Tato řada byla představena v roce 1986 a vyráběla se až do začátku 90. let. Tyto televizory jsou obecně velmi kvalitní a spolehlivé a pokud nemají slabou obrazovku, mohou uspokojivě pracovat dodnes.

Tato televize do naší rodiny přišla v roce 1988 jako náhrada za dosluhující černobílé Cavallo. V obýváku jsme ji měli až do roku 2001, kdy byla nahrazena plastovkou Thomson. Neměla nikdy závadu. Pak jsem si ji vzal do pokoje, kde jsem ji měl v běžném provozu asi do roku 2007. Mezitím v ní něco odešlo a šla jen černobíle, navíc obrazovka postupem času hodně zeslábla, takže jsem televizi přestal používat. V roce 2009 jsem proto koupil novou obrazovku z Retonu a vyměnil modul P, čímž se závada barvy vyřešila. Objevila se však nová závada - obrazovka občas na krátký okamžik zhasla a zase naběhla. Dělalo to nepravidelně, ale čím dál častěji. Příčinou byla vadná dioda na modulu U.
Dále jsem si do televize dobastlil AV vstup podle návodu Radima Urbánka.

V roce 2012 jsem se zbavil telky Color 428, co jsem měl na dívání, a 425 jsem vrátil do provozu. Původní modul P jsem opravil, byl vadný jeden IO.

Tesla Color 425VnitřekSkříňVýměna obrazovek