Aiwa AD-R 470

Aiwa, 1990

Reverzní stereofonní magnetofon (deck) systému Compact Cassette. Plně elektronické ovládání nízkozdvihovými tlačítky, jeden motor, dva elektromagnety. Cueing, ruční řízení záznamové úrovně, regulace vyvážení pro nahrávání, jemná ruční regulace předmagnetizace, dva bargrafy jako indikátory vybuzení. Možnost použití korekce Dolby B a C. Systém HX PRO (dynamická předmagnetizace). Automatické přepínaní Fe/Cr. Detekce konce pásku optočlenem. Možnost zařadit automatickou změnu směru po dohrání první nebo obou stran. Výstup na sluchátka, linkový vstup a výstup na konektory CINCH a konektor DIN, výstup pro synchronizaci s CD přehrávačem. Indikace aktivních funkcí LED diodami, počítadlo. Tabulka s doporučeným nastavením předmagnetizace pro různé značky kazet. Skříň v černé barvě.

Zajímavá je konstrukce mechaniky, která je reverzní s použitím otočné soustavy univerzální a mazací hlavy, umí cueing a velice rychle přeřazuje všechny funkce, a přitom si vystačí s jedním motorem a dvěma elektromagnety (srovnej s deckem SM260, který nic z toho neumí a má dva motory a tři elektromagnety). Mechanika je bohužel velmi citlivá na stav řemínku, ani po mnoha hodinách laborování se mi ji nepovedlo přinutit k samostatné funkci, při přeřazování funkcí občas řemínek proklouzne, mechanika se zasekne a je nutné jí ručně pomoci. Pokud to ale funguje, tak to funguje výborně. Záznam z tohoto decku je kvalitou srovnatelný s CD.

Deck jsem získal v roce 2010, byl funkční, bohužel po čase začal zlobit ten řemínek. Deck mám v běžném provozu jako nahrávač kazet do auta.

Aiwa AD-R470Aiwa AD-R470Aiwa AD-R470