Tesla ARS1014

Stereofonní reproduktorová soustava vysoké kvality pro použití v domácnostech. Impedance 4 ohm, trvalé zatížení 20 W, špičkové 60 W, frekvenční rozsah 40-20 000 Hz, citlivost 84 dB. Dřevotřísková dýhovaná ozvučnice v černé barvě nebo s čirým lakem, osazení ARN5604 a ARV3604, odnímatelný rámeček s černou průzvučnou tkaninou.

Reprobedny jsem získal v roce 2010. Byly bohužel v dost dezolátním stavu. Ani u jedné nehrál výškový reproduktor. V jednom byl na přívodu k reproduktoru studeňák, ve druhém byl celý systém výškáče utržený od plastového koše pravděpodobně následkem pádu na zem. Oba basové reproduktory měly promačkané vrchlíky. Bedny byly tenkou dvoulinkou zapojené do společné elektroinstalační krabičky, ze které teprve vedly kabely s konektory. Bedny byly jinak vzhledově v pěkném stavu.
Rozbitý výškový reproduktor se povedlo slepit, naštěstí to přežil a normálně funguje. Vrchlíky na basácích jsem narovnal kusem drátu prostrčeným skrz dírku ve vrchlíku, ale na vzhledu se promáčknutí dost podepsalo. Tenkou dvoulinku jsem odstranil a nahradil silnou reprodvoulinkou (k mému překvapení to bylo na zvuku i trochu poznat). Konektory jsem nechal původní, pouze jsem je očistil od oxidace.
Po těchto krocích bedny fungujou a mají vynikající zvuk. Zejména reprodukce ve výškách je daleko čistší než třeba u beden ARS820. Mám je v běžném provozu se zesilovačem TW600CD.
Nevýhodou je nízká citlivost, je potřeba použít dostatečně výkonný zesilovač a hlavně se tyto bedny naprosto nehodí na ozvučování všelijakých večírků, chlastaček apod. - prostě nebudou dost hlasité. Navíc by bylo škoda je takto ničit, protože se jedná o opravdu kvalitní výrobek.

Tesla ARS1014Tesla ARS1014