Tesla AZS300 MUSIC30

TESLA Vráble n. p., 1970.

Stereofonní stolní zesilovač, osazený germaniovými tranzistory. Hudební výkon 2x 15 W/4 ohm. Napájení ze střídavé sítě, tónové korekce. Vstup pro radiopřijímač, magnetofon, mikrofon, krystalovou a dynamickou přenosku. Výstup na reproduktory nebo na sluchátka. Síťové konektory pro napájení dalších přístrojů. Zapojení bylo použito i v řadě dalších zesilovačů, lišících se vzhledem skříně a osazením tranzistory.

Kuriozitou je přepínač repro-sluchátka, který je zapojený opačně - reproduktory hrajou v poloze "sluchátka". Tato chyba se patrně vyskytuje u všech kusů.

Zesilovač jsem získal v roce 2010 od kamaráda, i s bednami ARS815. Stav byl výborný, po vyčištění je zesilovač jako nový. Nebylo nutné v něm provádět žádné zásahy, dokonce i kontrolní žárovička je původní a dobrá. Někdo se ale už kdysi dovnitř podíval, protože chybí víčko stínícího krytu předzesilovače pro přenosku. Zesilovač je plně funkční a příležitostně v provozu. Zvuk je velmi příjemný, i když frekvenční rozsah odpovídá použitým koncovým tranzistorům a odstup signál/šum pak době vzniku. Tento přístroj mám rád, je to krásný kousek řemeslné práce.

Za zesilovač děkuji Bořukovi.

Tesla AZS300 MUSIC30Tesla AZS300 MUSIC30ZevnitřZevnitř