Tesla SM260

TESLA n. p. Přelouč, 1988/90.

Tento přístroj již není součástí mé sbírky.

Stereofonní magnetofon (deck) systému Compact Cassette. Plně elektronické ovládání nízkozdvihovými tlačítky, dva motory a tři elektromagnety. Ruční řízení záznamové úrovně spřažené s balancí, dva podsvětlené ručkové indikátory vybuzení. Možnost použití korekce Dolby B. Ruční přepínaní Fe/Cr. Výstup na sluchátka s regulací hlasitosti, linkový vstup a výstup na konektor DIN, výstup pro indikátor vybuzení. Indikace aktivních funkcí LED diodami, počítadlo. Skříň v stříbřité nebo černé barvě.

Tento dnes již legendární magnetofon byl vyvinut do sestavy s tunerem Tesla 820A a gramofonem MC600Q. Na svou dobu se jednalo o špičkový přístroj, zdaleka nejlepší, co do té doby Tesla vyrobila, konkurovat mu může snad leda kazeťák v Tesle Condor, ale pouze co do kvality přehrávání - a určitě ne co do spolehlivosti. Přehrávač je velmi povedený i po designové stránce. Konstrukce je robustní a magnetofon je velmi rozměrný a těžký. Z tohoto typu byl dále vyvinut typ SM261, vylepšený o různé další funkce.

Magnetofon jsem našel v květnu 2012 na sběrném dni. Byl pravděpodobně do poslední chvíle v provozu, a to navíc u kuřáka, což se na podepsalo na nálezovém stavu. Po vyčištění a seřízení je plně funkční, bohužel je opotřebovaná univerzální hlava, kterou bude nutné vyměnit. Počítadlo má ulomenou nulovací páčku.

Magnetofon příliš nezapadal do sbírky, a tak jsem jej v srpnu 2012 přenechal Vaškovi.

Tesla SM260Tesla SM260Tesla SM260
Tesla SM260Tesla SM260