TESLA n. p. Brno, cca 1960
Elektronkový voltmetr osazený elektronkami 2x EF860, ECC83, EAA91, 2x 11TA31 a Glüwo 3-9V/1,4A, pro napájení ze střídavé sítě. Měření střídavých a stejnosměrných napětí (na stejnosměrných rozsazích vnitřní odpor 111 Mohm), měření odporů až do 1 Gohm, měření symetrických střídavých a impulzních napětí. Hrotová sonda pro střídavé rozsahy s elektronkou EA52.
Voltmetr jsem dostal v roce 2021 na opravu od pana Černého, který jej chtěl používat v radioamatérském kroužku. Oprava spočívala ve výměně nekvalitních svitkových kondenzátorů a promazání přepínače rozsahů. Překvapilo mě použití zoufale nekvalitních trimrů s hliníkovým pouzdrem - podobně vypadají např. potenciometry tónových korekcí v Tesle Echo. Kuriózní je použití NiCd akumulátoru pro napájení obvodu měření odporu. BM388 mají často pouzdro na tento akumulátor úplně sežrané. Později vyráběné provedení BM388E má modernější přepínač provozu a místo akumulátoru je měření odporu napájeno ze síťového zdroje.
Po opravě přístroj fungoval velice dobře, nastavení nuly bylo naprosto stabilní. Vnitřní odpor ss voltmetru je tak obrovský, že voltmetr reaguje i na statickou elektřinu. Stačí zapojit do zdířky kus drátu, vzít plastovou pantofli, přejet s ní po koberci a přiblížit ji k voltmetru. Už na vzdálenost asi 1 m ručka voltmetru na statické pole živě reaguje.