Tesla ARS815

TESLA n. p., 1971

Stereofonní reproduktorová soustava vysoké kvality pro použití v domácnostech. Impedance 4 ohm, trvalé zatížení 10 W, špičkové 15 W, frekvenční rozsah 60-18 000 Hz. Dřevotřísková dýhovaná ozvučnice v barvě dřeva, osazení 2x ARZ368 a ARV081, odnímatelný rámeček s průzvučnou tkaninou.

Reprobedny jsem získal v roce 2010 od kamaráda. Byly v kompletu se zesilovačem AZS300. Byly v pěkném stavu, vzhledově jako nové, ale bohužel v jedné bedně byl jeden basový reproduktor přidřený, pravděpodobně kvůli deformaci závěsu a středičky membrány vlivem stárnutí. Naštěstí se mi podařilo tento dosti atypický reproduktor sehnat a obě bedny jsou tedy plně funkční. Vlastnosti odpovídají roku výroby, v té době se jednalo o velmi dobrý výrobek, ale dnes jsou pochopitelně k dispozici poněkud kvalitnější reproduktory. Přesto tyto bedny spolehlivě "přehrajou" leckteré dnešní výrobky. Ze sběratelského hlediska jsou poměrně zajímavé, mnoho se jich nevyrobilo a jsou vzhledově atraktivní.

Reprobedny mám v běžném provozu s PC Zesem. Zajímavostí jsou výrobní štítky. U jedné bedny je štítek na zadní stěně, u druhé na přední mezi reproduktory.

Za bedny děkuji Bořukovi.

Tesla ARS815Tesla ARS815